Bemutatkozás

Óvodáink a Beregi - Síkság és a Beregi – Tiszahát területén elhelyezkedő, tájvédelmi területekkel övezett településeken találhatók, számos építészeti és kulturális értékkel. Mindezek elősegítik pedagógiai programunk megvalósítását. Programunk a külső világ tevékeny megismerésére alapozva, a környezet, a szülőföld megszerettetését, hagyományainak ápolását, értékeinek védelmét, a környezetvédelem fontosságát, a sokoldalú gyermeki személyiség fejlesztését helyezi középpontba.
A boldog kisgyermekkor megteremtése, a gyermekek gondozásában, nevelésében a gyermeki személyiség sokoldalú fejlesztésének megvalósításában igyekszik az óvoda a szülők igényeit szolgálni, továbbfejlesztve és kiegészítve a családi nevelést. Hivatásunkat a szakmaiság és a gyermekek mindenekfelett álló érdekét szolgáló szempontok határozzák meg. Fontosnak tartjuk a hátrányos helyzetű gyermekek differenciált fejlesztését, fejlődésének elősegítését. A sajátos nevelési igényű gyermekek jogainak biztosítása elfogadó, fejlesztő hatású környezetben, ahol a másság felé fordulás mindenki számára természetes. Alapelvünk olyan derűs, oldott, családias légkör kialakítása, ahol a sokféle, változatos tevékenység biztosításával elősegíthetjük a gyermekek teljes személyiségfejlesztését.
Székhely óvoda:
  • „Csarodai Közös” Óvoda
Tagóvodák:
  • „Csarodai Közös” Óvoda Beregsurányi Óvoda Tagintézménye
  • „Csarodai Közös” Óvoda Gelénesi Óvoda Tagintézménye
Magyar Anna
óvodavezető
Rólunk
Hitvallásunk: „A tanítás csak információt tölt a fejekbe, de a nevelés: növel. Nem mennyiséget ad, hanem minőséget. Segít egy rózsának igazi rózsává válni. És egy gyereknek megtalálni és kibontani önmagát.”
(Müller Péter)